Anul XX Nr. 6705
8.6° Constanța Sâmbătă, 20 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6705

Turneul de la Montreal: Halep, meci chinuit cu Pavlyuchenkova!

Replica API 9 august 2018 | 01:50 540

Meciul întrerupt miercuri noapte din cauza ploii a fost reluat joi seara, însă Simona Halep nu este în cea mai bună formă.

Partida dintre Simona Halep și Anastasia Pavlyuchenkova de la turneul WTA de la Montreal a debutat cu 7-6 pentru româncă, în primul set, dar a continuat dramatic în setul 2. Pavlyuchenkova şi-a adjudecat al doilea set, cu 6-4, şi s-a intrat în decisiv.

Simona Halep s-a impus în setul trei cu 7-5 şi s-a calificat în turul trei.

Meciul a durat aproape 3 ore, existând şi o pauză medicală pentru ca Halep să fie bandajată la picioare.

În celălalt meci al zilei, Sorana Cîrstea a fost învinsă de Venus Williams. În următorul meci, Halep o întâlneşte pe Williams.