Anul XX Nr. 6704
7.9° Constanța Vineri, 19 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6704

Viitorul - FC Botoșani 2-2. Spectacol total la Ovidiu

Replica API 13 august 2019 | 01:13 468

FC Viitorul și FC Botoșani au remizat în ultima partidă a etapei 5 din Liga 1, scor 2-2 (Eric 12 pen., Iancu 65 / Ashkovski 27, Ghiță 81 ag.), la Ovidiu, notează gsp.ro.

Viitorul a început în forță meciul din deplasarea cu Viitorul și a cerut două penalty-uri. Mai întâi în minutul 7, la intervenția portarului asupra lui George Ganea, iar un minut mai târziu, la un presupus henț al lui Papa. În cele din urmă, trupa lui Hagi a primit lovitură de la 11 metri în minutul 10, când Chindriș l-a împins pe Ganea. Eric a transformat cu siguranță lovitura de pedeapsă și a egalat recordul lui Wesley, 64 de goluri în Liga 1, relatează Digisport.ro.