Anul XX Nr. 6719
17.1° Constanța Sâmbătă, 4 Mai 2024 Anul XX Nr. 6719

AC Milan - Sassuolo 1-0. Rossonerii urcă pe podium în Serie A

Replica API 3 martie 2019 | 00:00 365

AC Milan a obținut a patra victorie consecutivă în Serie A, după ce a reușit să învingă Sassuolo, pe Giuseppe Meazza, relatează Digisport.ro.

AC Milan a depășit-o pe marea rivală Inter și a urcat pe 3 în Serie A, dupa victoria cu Sassuolo. În minutul 13, spectatorii şi jucătorii de pe San Siro i-au adus un omagiu lui Astori.

Prima ocazie le-a aparţinut oaspeţilor prin Djuricic. Milan a trecut la conducere cand Lirola a deviat nefericit mingea în propria poartă. Sassuolo putea egala dar mingea a şters stâlpul porţii lui Donnarumma.

În minutul 64, celălalt portar, Consigli, a gafat şi a fost eliminat după ce s-a apelat și la tehnologia video. Pe contraatac, Kessie putea face 2-0. Ultima ocazie din Milan - Sassuolo, 1-0, le-a aparţinut tot jucătorilor pregatiți de Roberto De Zerbi.