Anul XX Nr. 6714
12.9° Constanța Luni, 29 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6714

Ajax defilează în Olanda, dar Răzvan Marin nu joacă niciun minut

Replica API 2 septembrie 2019 | 00:00 431

Ajax Amsterdam, campioana en-titre din Olanda, a câștigat fără emoții meciul de pe terenul Spartei Rotterdam, din etapa a cincea din Olanda, scor 4-1.

Răzvan Marin, singurul român de la Ajax, a fost rezervă, dar n-a jucat niciun minut pentru „lăncieri”.

Ajax n-a avut emoții cu Sparta Rotterdam, echipă care se află în fața ei în campionat. Promes a deschis scorul în minutul 25, iar Ziyech a majorat diferența șase minute mai târziu. Tadic (57) și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor după ce a executat foarte bine un penalty, iar Ziyech a făcut dubla în minutul 60. Golul de onoare al gazdelor a purtat semnătura lui Dervisoglu (75).

Ajax ocupă locul 5, cu 7 puncte, dar cu un meci în minus, în timp ce adversara de azi e pe poziția a 4-a la o lungime distanță.