Anul XX Nr. 6713
17.5° Constanța Duminică, 28 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6713

Alexandru Maxim a marcat din nou pentru echipa lui Marius Șumudică, Gaziantep

Replica API 11 iulie 2020 | 23:01 1624

Gaziantep, echipa antrenată de românul Marius Şumudică, a obţinut o victorie dramatică, 3-1 cu Konyaspor, pe teren propriu, în urma unei reveniri de senzaţie pe finalul meciului, al cărei semnal a fost dat de internaţionalul Alexandru Maxim.

Oaspeţii au deschis scorul prin bosniacul Deni Milosevic (13), dar Gazişehir a întors scorul în ultimele minute ale partidei.

Alexandru Maxim are 5 goluri în 12 meciuri pentru Gaziantep

Maxim a restabilit egalitatea din penalty (87), iar Furkan Soyalp (89) a adus gazdele în avantaj din centrarea lui Junior Morais (ex-Astra, Steaua), ultimul gol fiind semnat de polonezul Bartlomiej Pawlowski (90+9), într-un meci prelungit cu mai mult de zece minute.

Maxim, schimbat cu Raman Chibsah (90+4), a ajuns la 5 goluri marcate în 12 partide pentru Gazişehir. Fundaşul român Alin Toşca a fost integralist la gazde (a 31-a prezenţă), ca şi Junior Morais.

Marius Șumudică a primit și o dedicație la final, sub forma unui clip video spectaculos, scrie digisport.ro.