17.6° Constanța Vin., 3 Mai 2024
Anul XX Nr. 6718
17.6° Constanța Vineri, 3 Mai 2024 Anul XX Nr. 6718

ASA a egalat Viitorul în ultimele minute ale meciului, scor 1-1, cu un om mai puţin

Replica API 31 martie 2016 | 00:03 302

Viitorul a terminat la egalitate cu ASA Târgu Mureș în deplasare, scor 1-1, într-un meci din etapa a 4-a din play-off, potrivit gsp.ro. Prima șansă de gol a avut-o băieții lui Hagi, în minutul 4, când Chițu a fost lansat perfect de Ianis Hagi, a preluat bine, însă lobul peste Stanciu a trecut mult deasupra porții. Replica gazdelor a venit rapid, la 3 minute, prin Ciolacu, însă șutul său a trecut puțin pe lângă poarta lui Pecanha. După pauză, ASA a rămas în 10, după ce Jazvici a văzut al doilea cartonaș galben la un fault asupra lui Ganea. Primul gol al partidei a venit în minutul 65, când De Lucas a tras un șut superb de la marginea careului și mingea s-a dus direct la vinclu. ASA egalat cu trei minute înainte de finalul partidei prin Țucudean, care a trimis un șut moale de la 20 de metri și mingea a trecut pe sub Pecanha, portarul Viitorului gafând incredibil.