17.1° Constanța Sâm., 4 Mai 2024
Anul XX Nr. 6719
17.1° Constanța Sâmbătă, 4 Mai 2024 Anul XX Nr. 6719

Atletico Madrid - FC Barcelona 1-0. Gafa lui Ter Stegen a decis meciul de pe Wanda Metropolitano

Replica API 23 noiembrie 2020 | 23:57 1331

Atletico Madrid s-a impus la limită pe teren propriu în fața Barcelonei, scor 1-0.

Madrilenii au avut prima ocazie a partidei în minutul 12, prin Llorente, care a lovit bara transversală din poziție ideală. Griezmann a dat replica pentru Barcelona, cu o minge trimisă peste poarta lui Oblak.

Messi putea deschide scorul în minutul 41, dar nu a putut profita de o pasă excelentă a lui Jordi Alba, iar mingea a fost respinsă de portarul lui Atletico.

Tot gazdele au reușit să înscrie, prin Carrasco. În finalul primei reprize, belgianul a profitat de o ieșire greșită a lui Ter Stegen și a înscris în poarta goală.

După acest meci, Atletico Madrid a urcat pe locul doi, cu 20 de puncte, la egalitate cu liderul Real Sociedad. Cu 11 puncte, Barcelona rămâne pe zece, la patru puncte distanță de locurile de Europa, scrie digisport.ro.