Anul XX Nr. 6719
12.7° Constanța Sâmbătă, 4 Mai 2024 Anul XX Nr. 6719

Atletico, surclasată de Espanyol: a încasat 3 goluri!

Replica API 4 mai 2019 | 00:00 283

Atletico Madrid a cedat la scor, 0-3, pe terenul lui Espanyol, care a întrerupt seria de 4 victorii consecutive a trupei lui Diego Simeone. Umilința a început cu autogolul lui Godin din finalul primei reprize, la acțiunea lui Pedrosa.

În minutul 52 Borja Iglesias a majorat diferența și a ajuns la cota 14 în La Liga.

Scorul ar fi putut lua proporții, dar portarul lui Atleti, Oblak, a fost unul din cei mai buni pe teren, cu câteva parade de excepție.

Tot Borja Iglesias a stabilit rezultatul final, 3-0, dintr-un penalty provocat de Juanfran. O singură dată în acest sezon de la La Liga a mai încasat Atletico 3 goluri în La Liga - în derby-ul cu Real Madrid.

Atletico a ratat astfel ocazia de a-și asigura matematic locul 2 în Primera Division. Cu două runde înainte de final, rivalii de la Real se pot apropia în cazul unei victorii cu Villarreal.

sursa: Digisport.ro