10.4° Constanța Vin., 3 Mai 2024
Anul XX Nr. 6718
10.4° Constanța Vineri, 3 Mai 2024 Anul XX Nr. 6718

Barcelona - Huesca 4-1 | Messi își trece în cont ”dubla” la un meci istoric pentru el

Replica API 17 martie 2021 | 23:54 1337

Argentinianul a jucat meciul cu numărul 767 în tricoul blaugrana, egalând recordul deținut de fosta glorie, Xavi.

Iar căpitanul catalanilor a sărbătorit această partidă istorică cu o ”dublă” spectaculoasă.

Messi a deschis scorul cu un golazo în minutul 13, fiind imitat apoi de Antoine Griezmann.

Chiar înainte de pauză, oaspeții au redus din handicap dintr-un penalty scos și transformat de Rafa Mir.

Oscar Mingueza, cu primul său gol pentru catalani, și același Messi au stabilit scorul final, 4-1 pentru Barcelona.

Trupa lui Ronald Koeman are acum 59 de puncte, cu 4 mai puțin decât liderul Atletico.

UPDATE Minutul 90+3 Final de partidă.

UPDATE Minutul 90: GOOOOL Barcelona!!! Messi înscrie cu un șut plasat din afara careului, mingea este ușor deviată de Pulido.

UPDATE Minutul 52 GOOOOL Barcelona!!! Mingueza înscrie primul său gol în La Liga din centrarea lui Messi.

UPDATE Minutul 46: A început repriza a doua.

UPDATE Minutul 45+2 Același jucător transformă lovitura de la 11 metri.

UPDATE Minutul 45 Penalty pentru Huesca! Rafa Mir este lovit peste picior de ter Stegen.

UPDATE Minutul 35: GOOOOL Barcelona!!!! Antoine Griezmann înscrie un gol superb, cu un șut la vinclu.

UPDATE Minutul 33: Ocazie Barcelona! Șutul lui Jordi Alba nimerește bara.

UPDATE Minutul 25: Prima ocazie a celor de la Huesca îi aparține lui Maffeo care-l întinde serios pe ter Stegen.

UPDATE Minutul 13: GOOOOL Barcelona!!!!Messi driblează un adversar și trimite imparabil la vinclu. Este golul cu numărul 20 din acest sezon.

UPDATE Minutul 1: A început partida.

Catalanii pot profita de pasul greșit făcut de Atletico Madrid în campionat și se pot apropia la patru puncte de echipa antrenată de Diego Simeone, care este încă lider în La Liga, cu 63 de puncte. Atleti a remizat pe terenul lui Getafe, scor 0-0.

Echipele de start:

Barcelona: Ter Stegen - Mingueza, De Jong, Lenglet - Dest, Busquets, Pedri, Alba - Messi, Griezmann, Dembélé.

Huesca: Álvaro Fernández - Pulido, Siovas, Insua - Maffeo, Doumbia, Mikel Rico, Javi Galán - Ferreiro, Rafa Mir, Escriche.

Messi joacă meciul cu numărul 767 în tricoul Barcelonei, egalându-l pe Xavi, conform digisport.ro.