Anul XX Nr. 6713
11.7° Constanța Duminică, 28 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6713

Bochum – Bayern Munchen, scor 0-7, în Bundesliga

Replica API 22 august 2022 | 00:00 637

Echipa Bayern Munchen s-a impus duminică, în deplasare, la formaţia Bochum, scor 7-0, în ultimul meci contând pentru etapa a treia a Bundesligii.

Bayern Munchen conducea cu 4-0 la pauză, prin golurile marcate de Leroy Sane (4), de Ligt (26), Coman (33) şi Sadio Mane (42). În partea secundă Mane a reuşit dubla în minutul 60, Cristian Gamboa a înscris în propria poartă (69), iar Gnabry a majorat scorul în minutul 76, conform news.ro.

Bayern se afla pe primul loc în clasament cu 9 puncte din trei meciuri disputate.

Într-un alt meci din etapa a treia, Eintracht Frankfurt – FC koln 1-1 (Kamada 71 / Thielmann 82).