Anul XX Nr. 6723
16.4° Constanța Miercuri, 8 Mai 2024 Anul XX Nr. 6723

Cătălin Anghel, după ce Viitorul a ratat Conference League: ”Sunt lucruri de pus la punct!”

Replica API 31 mai 2021 | 23:57 2028

Viitorul a ratat calificarea în Conference League după ce a fost învinsă, scor 0-1, în meciul de baraj cu Sepsi, scrie digisport.ro

Antrenorul constănțenilor, Cătălin Anghel, crede că echipa lui merita un egal după jocul din repriza secundă.

”În prima repriză nu am găsit antidot la pressingul avansat, nu am ținut de minge, nu am avut continuitate, ne-am preciptat.

La pauză am schimbat sistemul, am avut ocazii, puteam să egalăm. Rămânem cu un gust amar, puteam merge mai departe”, a declarat Cătălin Anghel la finalul meciului.

Gruparea lui Gheorghe Hagi încheie astfel un sezon mediocru, în care a fost implicată și în lupta pentru evitarea retrogradării.

”Ușor ușor vom redeveni echipa din trecut care dictează jocul, care se impune. Vom arăta altfel sezonul următor.

Când se va stabili lotul veți vedea, acum nu e cazul să discutăm despre curățenie, schimbări, am avut probleme multe, accidentări, Covid, jucătorii nu au reușit să fie 100%.

Urmează să discutăm următoarele zile, sunt multe lucruri de pus la punct și noul antrenor e unul dintre ele”, a declarat Cătălin Anghel.