16° Constanța Sâm., 18 Mai 2024
Anul XX Nr. 6733
16° Constanța Sâmbătă, 18 Mai 2024 Anul XX Nr. 6733

Chindia Târgoviște vs CSU Craiova 1-0 / Iacob a ratat un penalti, dar a înscris golul decisiv

Replica API 28 februarie 2021 | 00:00 898

Chindia Târgoviște a învins, sâmbătă, la Buzău, cu scorul de 1-0, echipa CSU Craiova, în etapa a 25-a din Liga 1. În urma acestui rezultat, echipa pregătită de Emil Săndoi a urcat pe locul opt (32 de puncte), în timp ce formația antrenată de Marinos Ouzounidis rămâne pe poziția a treia (47 de puncte).

Paul Iacob a ratat un penalti în minutul 71, dar s-a revanșat și a adus victoria Chindiei după ce a înscris în minutul 80.

Au evoluat echipele:

Chindia Târgovişte: Aioani – Căpuşă, Piţian, Celea, C. Dinu – Dulca, Raţă (Kocic ’88), Iacob, Dumitraşcu – D. Popa (Neguţ ’55), D. Florea (Berisha ’74). Antrenor: Emil Săndoi

CSU Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (Fedele ’82), Papp, M. Constantin, Bancu – Nistor, Mateiu (Tudorie ’73), Cicâldău, Căpătînă (Camara ’61) – Ivan (Vătăjelu ’82), Baiaram (Screciu ’73). Antrenor: Marinos Ouzounidis