12.4° Constanța Mar., 7 Mai 2024
Anul XX Nr. 6722
12.4° Constanța Marți, 7 Mai 2024 Anul XX Nr. 6722

Cluj a pierdut calificarea în Champions League, după un meci dramatic, care s-a decis la loviturile de departajare

Replica API 29 august 2020 | 23:38 1588

CFR Cluj a fost eliminată din Champions League de croații de la Dinao Zagreb, 5-6, după loviturile de departajare. Golofca și Boli au ratat pentru clujeni, în timp ce pentru croați nu a marcat Gojak.

În timpul regulamentar de joc, CFR Cluj- Dinamo Zagreb s-a terminat 2-2, după ce clujenii au avut toată repriză a două un om în plus și au ratat penalty prin Deac, în minutul 52, scrie ziare.com.

Pereira și Debeljuh au înscris golurile clujenilor.

Echipele meciului:

CFR Cluj: Bălgrădean - Burca, Vinicius, Boli, Camora - Chipciu, Bordeianu, Djokovic - Deac, Debeljuh, Pereira

Rezerve: Sandomierski, Susic, Golofca, Hoban, Cestor, Itu, Rondon

Antrenor: Dan Petrescu

Dinamo Zagreb: Livakovic - Stojanovic, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac - Gojak, Ivanusec, Ademi, Orsic - Majer, Gavranovic

Rezerve: Cavlina, Moharrami, Kastrati, Petkovic, Tolic, Burton, Gvardiol

Antrenor: Zoran Mamic