Anul XX Nr. 6717
13° Constanța Joi, 2 Mai 2024 Anul XX Nr. 6717

Constănţeanul Mihnea Harasim a încheiat încă un sezon încununat de succese

Replica API 12 noiembrie 2019 | 00:00 427

Mihnea Harasim este campionul României la contratimp și participă la concursuri încă de la vârsta de 8 ani. Făcând o trecere în revistă a victoriilor din sezonul acesta putem constata că acesta a fost foarte apreciat la evenimentele din țară dar și din străinătate.

La vâsta de 15 ani, Mihnea Harasim se poate lăuda cu foarte multe premii primite până acum. Doar în acest sezon a câștigat nu mai puțin de 7 premii de locul 1. În luna martie Mihnea Harasim primit locul 1 la cursa Under 17 Booischoot-Pijpelheide, în aprilie în cadrul cursei „Road Grand Tour – Drumul Vinului” acesta a primit locul al doilea iar în aprilie a participat la „Pace Race” și „Turul Dobrogei” unde și aici a fost premiat. În iunie constănțeanul a participat la „Cupa Orașului Otopeni Mircea Romașcanu” unde a luat locul întai și „Campionatele Naționale România – Contratimp” unde a luat premiul al doilea iar în luna iulie acesta a participat la mai multe curse din străinătate, cum sunt: International Belgian Youth Tour, European Youth Olympic Festival, European Junior Cycling Tour Assen. În luna august a câștigat locul doi în cadrul cursei Road Grand Tour, în septembrie a primit locul întâi la cursa VeloPower Road race, în octombrie a primit locul 1 la Road Grand Tour – The Wall și în noiembrie locul doi la Maratonul Dunării.