Anul XX Nr. 6717
11.4° Constanța Joi, 2 Mai 2024 Anul XX Nr. 6717

Craiova - Viitorul: 3-1

Replica API 1 octombrie 2019 | 00:00 359

Universitatea Craiova a câștigat duelul cu Viitorul și a urcat pe locul secund în Liga 1. Fãrã Gică Hagi, suspendat, constãnțenii au avut nevoie de numai 7 minute pentru a marca în Bănie. Bogdan Țîru a deschis scorul dintr-o fazã fixã. Trupa din Ovidiu este la al doilea eșec la rând, după rușinea din Cupa României.

Replica alb-abaștrilor a venit chiar de la un fost mijlocaș al constănțenilor. Cu un minut înainte de pauză, Alexandru Cicâldău a trimis imparabil și a restabilit egalitatea. La 20 de secunde după reluarea jocului și la 65 de secunde de la primul gol, oltenii au mai marcat o dată. Elvir Koljic și-a adus echipa în avantaj, după o execuție de manual.

În startul reprizei secunde, juveții au primit și un cadou nesperat din partea lui Cãtãlin Căbuz. Portarul Viitorul a fãcut gafa etapei la lovitura liberă executată de Bălașa. În prelungiri, Koljic a semnat o ratare uriașă. A trimis în transversală, deși era singur, și oltenii au câștigat cu 3-1.

sursa: Digisport.ro