12.7° Constanța Lun., 29 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6714
12.7° Constanța Luni, 29 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6714

CSM Bucureşti s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor, unde o va întâlni pe Metz Handball

Virgil STOIAN 27 martie 2024 | 00:00 631

Campioana CSM Bucureşti s-a calificat duminică, pe teren propriu, în sferturile Ligii Campionilor, după ce a învins formaţia Krim Ljubljana, scor 30-24 (14-13), şi în manşa retur din faza play-off. În sferturi, CSM Bucureşti se va duela cu Metz Handball.

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor, unde o va intalni pe Metz Handball

Principalele marcatoare ale partidei au fost Cristina Neagu 7 goluri, Gutierrez 6, Ingstad 4, pentru CSM, respectiv Radicevic 6, Dmitrieva 5, pentru Krim, scrie news.ro.

În tur, CSM Bucureşti s-a impus cu scorul de 30-24, iar cu dublă victorie se califică în sferturile de finală, fază în care se va duela cu Metz Handball, pentru un loc la Turneul Final Four de la Budapesta, 1-2 iunie. CSM Bucureşti a jucat ultima dată la Turneul F4 în 2018.