12.6° Constanța Sâm., 4 Mai 2024
Anul XX Nr. 6719
12.6° Constanța Sâmbătă, 4 Mai 2024 Anul XX Nr. 6719

Espanol a învins cu 3-1 pe Celta Vigo şi s-a calificat în optimile Cupei Spaniei

Virgil STOIAN 5 ianuarie 2023 | 00:00 329

Echipa spaniolă Espanol Barcelona a învins marţi, în 16-imile Cupei Spaniei, pe teren propriu, formaţia Celta Vigo, scor 3-1, şi s-a calificat în optimile competiţiei.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 15, prin Paciencia şi au condus la pauză, dar Puado a readus egalitatea pe tabelă, în minutul 53, şi s-a intrat în prelungiri. Darder a marcat în minutul 97, iar Espanol a trecut în avantaj, pentru ca în minutul 111 portarul Celtei, Marchesin, să fie eliminat după ce a încasat al doilea cartonaş galben, scrie news.ro.

În minutul 118 Melamed a înscris al treilea gol al gazdelor şi Espanol s-a impus cu 3-1, calificându-se în optimile de finală ale Cupei Spaniei.

În aceeaşi fază a competiţiei, Valencia a învins pe La Nucia cu 3-0, iar Villarreal s-a impus cu 5-1 în faţa Cartegenei.