Anul XX Nr. 6713
14.3° Constanța Duminică, 28 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6713

Farul a pierdut al doilea amical din Antalya, scor 1-2

Replica API 18 februarie 2013 | 00:00 121

FC Farul Constanţa a pierdut şi al doilea meci amical susţinut în cantonamentul din Antalya. Meciul s-a disputat ieri, în faţa formaţiei de liga a 2-a din Rusia, Grunia Uchaly, şi a fost pierdut de echipa antrenată de Alin Artimon cu scorul de 1-2, chiar dacă la pauză "marinarii" conduceau pe tabelă cu 1-0, graţie unui gol marcat de Ivanovici. Tehnicianul Farului a aliniat la start următoarea echipă: Curcă - Birău, Buzea, Bumbac, Drugă - Săceanu, Constantinescu, Călinţaru - Ivanovici, Mucsi şi Chiţu. În a doua repriză, Alin Artimon i-a trimis pe teren pe: Neagu - Bejan, Popescu, Tabără, Niţescu - Buzea, Berti, Sg. Popescu - Coteanu, Pîslaru, Stoianof. Următorul meci este programat pentru data de 20 februarie, adversarul nefiind încă dezvăluit. Tot ieri, Viitorul Constanţa a terminat la egalitate, scor 0-0, amicalul disputat în faţa formaţiei Cernomoreţ Odessa, din Ucraina, pentru care a evoluat şi atacantul român Lucian Burdujan.