Anul XX Nr. 6717
12.4° Constanța Joi, 2 Mai 2024 Anul XX Nr. 6717

Farul - FCSB 0-1

Replica API 6 noiembrie 2021 | 23:51 1337

FCSB a confirmat faptul că este cea mai în formă echipă din Liga 1, în acest moment și a bifat a șaptea victorie la rând în campionat, 1-0 în restanța de pe terenul Farului, din etapa a 13-a.

Farul - FCSB 0-1. Autogolul lui Grameni a decis meciul

Constănțenii au început curajos, dar Ciobanu a nimerit plasalaterală. Minutul 13 a fost cu ghinion pentru Grameni, care și-a dat un autogol după centrarea lui Tănase în fața porții.

Pe finalul primei reprize, Octavian Popescu a ratat o șansă imensă, singur cu portarul constănțenilor, iar Grameni a avut și el o ocazie, însă a executat o lovitură liberă exact pe direcția lui Vlad. Farul a început partea secundă la fel ca și pe prima, cu o ocazie a lui Ghiță, iar la cealaltă poartă, Iulian Cristea a trimis în brațele lui Aioani.

Farul - FCSB 0-1. Roș-albaștrii au 7 victorii la rând în campionat

Pe final, Cordea a rămas singur cu portarul, după o gafă a lui Aioani, dar s-a complicat, iar în ultimul minut, execuția lui Șut a fost parată de portar.

Farul - FCSB s-a terminat 0-1, iar constănțenii rămân fără victorie împotriva celor de la FCSB de la acel 2-1 din martie 2019, când echipa lui Hagi se chema Viitorul.

După acest rezultat, Farul suferă primul eșec pe teren propriu din acest sezon și rămâne pe locul 8, la finalul turului sezonului regulat. De partea cealaltă, FCSB bifează 7 victorii la rând în Liga 1 și urcă pe locul secund, la 6 puncte în spatele campioanei CFR Cluj, scrie digisport.ro.