21.5° Constanța Mar., 21 Mai 2024
Anul XX Nr. 6736
21.5° Constanța Marți, 21 Mai 2024 Anul XX Nr. 6736

FC Argeș - Chindia 1-0. Piteștenii ”sparg gheața”, după ce au avut 17 meciuri în care nu au câștigat

Andreea VREJOIU 18 aprilie 2023 | 00:00 340

Duelul dintre FC Argeș și Chindia Târgoviște s-a încheiat cu victoria piteștenilor, scor 1-0, în runda cu numărul patru din play-out-ul SuperLigii.

FC Arges - Chindia 1-0. Pitestenii ”sparg gheata”, dupa ce au avut 17 meciuri in care nu au castigat

Pentru FC Argeș este primul succes în campionat, după ce echipa a avut 17 meciuri la rând în care nu a reușit să câștige.

FC Argeș - Chindia 1-0, în etapa a patra a play-out-ului

După ce oaspeții au semnat prima ocazie a meciului în minutul 7 prin Căpușă, cei de la FC Argeș au replicat prin Calcan în minutul 10. Apoi, în minutul 19 al jocului, gazdele au dat lovitura.

Grigore Turda a deschis scorul cu o lovitură de cap, din centrarea lui Calcan. Apoi, Daniel Popa a încercat în două rânduri să înscrie, însă fără succes.

Partea a doua a meciului a început tot cu Daniel Popa fără înspirație în fața porții, în minutul 51. Koumbemba a ratat și el în minutul 67 pentru FC Argeș.

Jobello a semnat ultima ocazie a meciului, în minutul 82, dar șutul său s-a dus peste poartă.

În urma rezultatului din această rundă, FC Argeș a acumulat 17 puncte în play-out, unde se află pe poziția a noua, în timp ce Chindia ocupă locul șapte, cu 19 puncte, conform digisport.ro