Anul XX Nr. 6719
19.4° Constanța Sâmbătă, 4 Mai 2024 Anul XX Nr. 6719

FC Argeş, ţinută în şah de CS Mioveni (2-2), în Superligă

Virgil STOIAN 19 decembrie 2022 | 00:00 341

FC Argeş a terminat la egalitate cu CS Mioveni, 2-2 (2-0), duminică, la Piteşti, într-un meci din etapa a 21-a a Superligii de fotbal.

FC Argeş a marcat de două ori în prima repriză, prin Alexandru Işfan (14) şi Arnold Garita (19). Ultima clasată a revenit în repriza secundă, când a redus din diferenţă prin Liviu Antal (58), cu un şut din afara careului, smulgând egalarea în finalul meciului, când şutul lui Guilherme Garutti (90+2), a fost deviat nefericit de Marius Constantin.

CS Mioveni, care a avut şi o bară, prin Antal (65), a încheiat meciul în zece oameni, Vlad Pop primind al doilea cartonaş galben (min. 90+4).

CS Mioveni, care are o singură victorie, în etapa a noua, venea după cinci înfrângeri consecutive în campionat.

FC Argeş are trei egaluri şi două eşecuri în ultimele cinci etape.

În tur, FC Argeş a câştigat cu 1-0.

FC Argeş - CS Mioveni 2-2 (2-0), Stadion ''Nicolae Dobrin'' - Piteşti
Au marcat: Alexandru Işfan (14), Paul Arnold Garita (19), respectiv Liviu Antal (58), Guilherme Garutti (90+2).
Cartonaş roşu: Vlad Pop (CS Mioveni, 90+4).
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu (Bucureşti), Ferencz Tunyogi (Zalău); al patrulea oficial: Ionuţ Coza (Cernica)
Arbitru video: Szabolcs Kovacs (Carei); arbitru asistent video: Vlad Bârleanu (Bucureşti)
Observatori: Vasile Bratu (Slobozia) - CCA, Marian Ivan (Braşov) - LPF