Anul XX Nr. 6712
17.4° Constanța Sâmbătă, 27 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6712

FC Koln - FSV Mainz 2-2, într-o partidă din Bundesliga

Replica API 18 mai 2020 | 00:00 1210

Echipa FC Koln a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia FSV Mainz, duminică, într-o partidă din cadrul etapei a 26-a a campionatului de fotbal al Germaniei, reluat în acest weekend cu porţile închise, din cauza pandemiei de coronavirus.

Gazdele au deschis rapid scorul, în urma unui penalty transformat de Mark Uth (6), iar apoi şi-au majorat avantajul după pauză, prin Florian Kainz (53). Mainz a redus din handicap în minutul 61, graţie reuşitei lui Taiwo Awoniyi, iar apoi a restabilit egalitatea prin Pierre Malong (72).

Sâmbătă, în primele meciuri disputate în Bundesliga după o pauză de peste două luni, s-au înregistrat următoarele rezultate:

Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen 4-0

Au marcat: Haaland (29), Guerreiro (44, 63), T. Hazard (48).

RB Leipzig - SC Freiburg 1-1

Au marcat: Poulsen (77), respectiv Gulde (34).

FC Augsburg - VfL Wolfsburg 1-2

Au marcat: Brooks (54 - autogol), respectiv Steffen (43), Ginzek (91).

Hoffenheim - Hertha Berlin 0-3

Au marcat: Akpoguma (58 - autogol) Ibisevic (60), Cunha (74).

Fortuna Dusseldorf - SC Paderborn 0-0

Eintracht Frankfurt - Borussia Moenchengladbach 3-1

Au marcat: Andre Silva (81), respectiv Alassane Plea (1), Marcus Thuram (7), Ramy Bensebaini (73 - penalty), conform agerpres.ro.