Anul XX Nr. 6720
15.1° Constanța Duminică, 5 Mai 2024 Anul XX Nr. 6720

Fotbal: Athletic Bilbao şi Granada au remizat, în La Liga

A.F. 21 aprilie 2024 | 00:00 213

Echipele Athletic Bilbao şi Granada au remizat, vineri seara, 1-1, pe San Mames, în primul meci al etapei a 32-a din La Liga, rezultat care nu avantajează pe niciuna dintre cele două formaţii.

Fotbal: Athletic Bilbao si Granada au remizat, in La Liga

Granada s-a aflat la conducere din minutul 6, după autogolul lui Inaki Williams, însă gazdele au reuşit egalarea în minutul 24 prin Gorka Guruzeta. Cu 58 de puncte, fără victorie în ultimele trei runde, Bilbao este pe locul 5 şi încă speră să mai prindă un loc pentru Liga Campionilor. Granada în schimb este pe penultima poziţie, a 19-a, cu 18 puncte, iar evitarea retrogradării devine o misiune aproape imposibilă cu şase etape rămase până la finalul campionatului.

Real Madrid, FC Barcelona şi Girona se află, în această ordine pe podium, cu 78, 70, respectiv 65 de puncte.

Etapa va continua cu partidele programate sâmbătă, duminică şi luni, fanii aşteptând cu nerăbdare partida de duminică seara, celebrul Clasico, dintre Real Madrid şi FC Barcelona.