21.5° Constanța Mar., 21 Mai 2024
Anul XX Nr. 6736
21.5° Constanța Marți, 21 Mai 2024 Anul XX Nr. 6736

Fotbal: Farul Constanţa, victorioasă cu 3-2 în deplasare cu Poli Iaşi, în Superligă

A.F. 3 decembrie 2023 | 00:00 1118

Farul Constanţa a învins-o pe Politehnica Iaşi cu scorul de 3-2 (3-0), vineri seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 18-a a Superligii de fotbal.

Fotbal: Farul Constanta, victorioasa cu 3-2 in deplasare cu Poli Iasi, in SuperligaSursa foto: Farul Constanța/facebook.com

Farul a făcut o primă repriză perfectă şi a marcat prin Constantin Budescu (10), Rivaldinho (16) şi Louis Munteanu (45+8).

Poli Iali a dominat repriza secundă, a marcat de două ori, prin Shayon Harrison (56), Alin Roman (64), a avut o bară, prin britanicul Harrison (58) şi a forţat egalarea.

Farul venea după şase etape consecutive fără victorie, patru egaluri şi două eşecuri.

Poli Iaşi era neînvinsă de şase etape, în care avea o victorie şi cinci egaluri.

CSM Politehnica Iaşi - FC Farul Constanţa 2-3 (0-3), Stadion ''Emil Alexandrescu'' - Iaşi

Au marcat: Shayon Harrison (56), Alin Roman (64), respectiv Constantin Budescu (10), Rivaldinho (16), Louis Munteanu (45+8).
Arbitru: Szabolcs Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Ferencz Tunyogi (Zalău), Stelian Slabu (Braşov); al patrulea oficial: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Arbitru video: Ionuţ Coza (Cernica); arbitru asistent video: Vlad Bârleanu (Bucureşti), scrie Agerpres.