11.7° Constanța Vin., 3 Mai 2024
Anul XX Nr. 6718
11.7° Constanța Vineri, 3 Mai 2024 Anul XX Nr. 6718

Fotbal: FC Barcelona şi Juventus Torino au remizat (2-2), într-un amical disputat în SUA

Replica API 28 iulie 2022 | 00:00 528

Echipele de fotbal FC Barcelona şi Juventus Torino au a terminat la egalitate, 2-2, meciul amical pe care l-au disputat marţi seară la Dallas (Texas), informează AFP.

Golurile au fost marcate de Ousmane Dembele (34, 40) pentru Barca şi de Moise Kean (39, 51) pentru Juve, citează Agerpres.

FC Barcelona a mai avut două ocazii importante de a marca, în repriza secundă, prin Raphinha, care a lovit transversala din lovitură liberă, şi Ansu Fati, care a expediat la rândul său balonul în bară.

Atacantul polonez Robert Lewandowski, transferat recent de FC Barcelona de la formaţia germană Bayern Munchen, a fost titular în această partidă, dar nu a reuşit să impresioneze, fiind înlocuit la jumătatea reprizei secunde (62).

Tot în cadrul turneelor pe care le efectuează în America de Nord, FC Barcelona va înfrunta formaţia New York Red Bulls, în timp ce Juventus va juca împotriva echipei Real Madrid, ambele meciuri fiind programate sâmbătă.