Anul XX Nr. 6717
12.5° Constanța Joi, 2 Mai 2024 Anul XX Nr. 6717

Fotbal: Hat-trick reuşit de Cristiano Ronaldo în faţa echipei lui Laurenţiu Reghecampf

A.F. 2 aprilie 2024 | 00:00 419

Starul portughez Cristiano Ronaldo, atacantul echipei Al-Nassr, a reuşit un hat-trick în partida câştigată pe teren propriu, cu scorul de 5-1, în faţa formaţiei Al-Tai, antrenată de românul Laurenţiu Reghecampf, sâmbătă seara, în etapa a 25-a a ligii de fotbal din Arabia Saudită.

Fotbal: Hat-trick reusit de Cristiano Ronaldo in fata echipei lui Laurentiu Reghecampf Cristiano Ronaldo

Ronaldo a marcat în minutele 67, 68 şi 87, celelalte goluri ale echipei sale fiind înscrise de Otavio (20) şi Abdulrahman Ghareeb (45+7). Golul de onoare al oaspeţilor a fost reuşit de Virgil Misidjan, în minutul 22.

Mijlocaşul român Andrei Cordea a fost titular la Al-Tai, fiind înlocuit în minutul 78.

Al-Nassr ocupă locul secund în clasament, cu 59 de puncte, la mare distanţă de liderul Al-Hilal (71 de puncte), care s-a impus sâmbătă în deplasare, cu scorul de 4-3, pe terenul echipei Al-Shabab, obţinând a 13-a victorie consecutivă.

Al-Tai se află pe primul loc retrogradabil (16), cu 22 de puncte, la două lungimi de zona salvării, citează Agerpres.