Anul XX Nr. 6720
7.4° Constanța Duminică, 5 Mai 2024 Anul XX Nr. 6720

Fotbal - Liga I: CS Mioveni - FCSB 1-1

Replica API 20 februarie 2022 | 23:46 475

CS Mioveni a terminat la egalitate cu FCSB, 1-1 (1-1), sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 27-a a Ligii I de fotbal, scrie Agerpres.

Sursa foto: (c) CS Mioveni/facebook.com

Vicecampioana a deschis scorul prin francezul Malcom Edjouma (7), la primul său gol în tricoul echipei FCSB.

CS Mioveni, care a avut o bară în min. 37 (Guilherme Garutti), a egalat în finalul primei reprize, prin fundaşul Ionuţ Balaur (45+1).

FCSB a dominat repriza secundă şi şi-a creat o serie de ocazii, însă nu a reuşit să marcheze golul victoriei. Andrei Burlacu (72) nu a ajuns la o centrare în faţa porţii, iar în min. 83, portarul Iustin Popescu a apărat şuturile lui Florin Tănase şi Andrei Burlacu, iar Daniel Şerbănică l-a blocat pe Andrei Cordea.

CS Mioveni a ajuns la cinci meciuri la rând fără victorie, patru egaluri şi un eşec.

FCSB a ajuns la 20 de meciuri consecutive fără înfrângere, 15 victorii, 5 egaluri.

În tur, FCSB s-a impus cu 3-0.

CS Mioveni - FC FCSB 1-1 (1-1), Stadion Orăşenesc - Mioveni

Au marcat: Ionuţ Balaur (45+1), respectiv Malcom Edjouma (7).

Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: Marius Badea (Râmnicu Vâlcea), Alexandru Filip (Constanţa); arbitru de rezervă: Ionuţ Coza (Cernica/Ilfov)

Observatori: Irina Mîrţ (Bucureşti) - CCA, Ioan Mironaş (Piatra Neamţ) - LPF