Anul XX Nr. 6720
11.4° Constanța Duminică, 5 Mai 2024 Anul XX Nr. 6720

Girona - Valencia: 2-3

Replica API 11 martie 2019 | 00:48 428

Valencia a câştigat cu 3-2 pe terenul Gironei după un meci controlat cap-coadă. Golul decisiv a venit în minutul 90, când "liliecii" jucau cu om în minus.

Gonçalo Guedes a deschis scorul pentru "lilieci" la finalul primului sfert de oră, însă gazdele au revenit rapid: gol Ramalho, în minutul 22, şi la vestiare s-a intrat la egalitate.

Partea secundă a debutat cu o nouă reuşită a trupei lui Marcelino. Dani Parejo a dus Valencia în avantaj (minutul 53), însă eliminarea lui Roncaglia părea să dea peste cap planurile oaspeţilor.

Stuani a înscris pentru 2-2 din penalty, în minutul 83, dar Valencia a plecat până la urmă cu toate punctele: Ferran Torres a stabilit în minutul 90 rezultatul final, 3-2 în favoarea Valenciei.

sursa: Digisport.ro.