11.7° Constanța Vineri, 3 Mai 2024 Anul XX Nr. 6718

I-a stricat seara lui Rednic! Ţucudean a fost eliminat după numai câteva minute

Replica API 25 februarie 2013 | 00:00 208

Standard Liege, 0-0 cu KRC Genk

Fotbaliştii români de la echipa lui Mircea Rednic, Standard Liege, nu au demonstrat că fac cel mai bun joc din cariera lor, în meciul disputat duminică în compania Racing Genk.

Titularul Cristea a reuşit o fază bună în '34, fiind aplaudat de fanii lui Standard Liege, în schimb, Ţucudean, adus la echipă de Rednic, a fost eliminat după numai câteva minute!

Ţucudean a intrat în teren în '73, dar a fost eliminat în '83. Revenind la Cristea, acesta a ratat nu mai puţin de 4 ocazii în repriza a doua, şi a jucat doar până în minutul 80, meciul încheindu-se cu scor 0-0.