Anul XX Nr. 6718
16.1° Constanța Vineri, 3 Mai 2024 Anul XX Nr. 6718

Ianis Hagi a înscris un gol pentru Glasgow Rangers în campionatul Scoţiei

Replica API 31 august 2020 | 00:00 1341

Fotbalistul echipei Glasgow Rangers, Ianis Hagi, a înscris un gol în meciul câştigat, în deplasare, cu scorul de 2-0, în faţa formaţiei Hamilton, în etapa a şasea a campionatului Scoţiei.

Hagi a marcat în minutul 16. Celălalt gol al învingătorilor a fost înscris de Tavernier, în minutul 20, potrivit news.ro.

De la gazde a fost eliminat McMann, în minutul 76.

Ianis Hagi a jucat până în minutul 83.

Echipa românului este lider în clasament, cu 16 puncte (cinci victorii, o remiză). Poziţia a doua este ocupată de Hibernian, care are 13 puncte şi un joc mai puţin, scrie stiripesurse.ro.