Anul XX Nr. 6721
18.8° Constanța Luni, 6 Mai 2024 Anul XX Nr. 6721

Juventus - Empoli: 1-0

Replica API 31 martie 2019 | 01:38 301

Juventus ştie să câştige şi fără Cristiano Ronaldo. ”Bătrâna Doamnă” a învins-o pe Empoli cu 1-0 şi este tot mai aproape de al optulea titlu la rând în Serie A.

Cu Ronaldo indisponibil după meciurile de la echipa natională și cu Dybala accidentat la încălzire, Juventus a învins-o la limită pe Empoli.

Cea mai importantă ocazie a primei reprize i-a aparținut lui Mandzukic - croatul a reluat cu capul centrarea lui Matuidi, dar Dragowski a intervenit.

Meciul a fost decis de noua senzație a fotbalului italian, Moise Kean - marcator de două ori în preliminarii pentru Squadra Azzurra, puștiul de 19 ani a punctat la 3 minute după ce a intrat pe teren. Kean putea să reușească doppietta, însă a ratat singur cu portarul.

sursa: Digisport.ro