12.1° Constanța Sâm., 4 Mai 2024
Anul XX Nr. 6719
12.1° Constanța Sâmbătă, 4 Mai 2024 Anul XX Nr. 6719

Juventus - Torino 1-1, în Derby della Mole. Ronaldo a egalat cu o lovitură de cap impresionantă

Replica API 4 mai 2019 | 00:00 357

Juventus şi Torino au terminat la egalitate derby-ul din etapa a 35-a! Oaspeţii au condus până în minutul 84, dar Cristiano Ronaldo şi-a salvat echipa şi a stabilit scorul final al întâlnirii, 1-1.

Cu al optulea titlu consecutiv de campioană cucerit înainte de finalul stagiunii, Juventus a avut probleme în derby-ul cu Torino. Aflaţi în cursa pentru un loc în UEFA Champions League, oaspeţii au deschis scorul prin Lukic, după greşeala de începător a lui Bonucci (19).

Biacnoneri au alergat după egalare, însă nu au avut succes la poarta lui Sirigu. Cristiano Ronaldo şi Spinazzola nu au reuşit să marcheze în poarta echipei lui Walter Mazzari până în minutul 84. Atunci, Ronaldo şi-a pus capul la contribuţie şi şi-a salvat echipa de la o înfrângere greu de digerat pentru suporterii campioanei(84). CR7 a plutit imperial şi a marcat al 21-lea gol stagional în Serie A.

sursa: Digisport.ro