11° Constanța Mar., 7 Mai 2024
Anul XX Nr. 6722
11° Constanța Marți, 7 Mai 2024 Anul XX Nr. 6722

La Liga: Betis Sevilla și FC Sevilla, Real Sociedad şi Atletico Madrid, acelaşi scor, 1-1

A.F. 9 noiembrie 2022 | 00:00 326

Betis Sevilla a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, meciul din etapa a 13-a cu FC Sevilla. Acelaşi scor s-a înregistrat în meciurile Atletico Madrid – Espanol şi Real Sociedad – Valencia, informează news.ro.

A ieşit scântei în derbi-ul Andaluziei, Betis – Sevilla: 13 cartonaşe, din care trei roşii, iar un galben a fost încasat de antrenorul Jorge Sampaoli (FC Sevilla). Oaspeţii au avut un jucător eliminat în minutul 38, pe Montiel, iar în minutul 43 au marcat în propria poartă, prin Navas, aducându-i pe cei de la Betis în avantaj. Au urmat însă două roşii pentru gazde: Fekir (45+3) şi Iglesias (49), iar presiunea pusă de oaspeţi s-a concretizat în minutul 81, când a egalat Gudelj. Betis e pe trei, cu 26 de puncte, dar la distanţă de 6 puncte de Real şi 8 de Barcelona, scrie stiripesurse.ro.

Atletico Madrid a făcut doar 1-1 cu Espanyol Barcelona şi se află pe poziţia a patra, cu 24 de puncte, în timp ce Real Sociedad a terminat la egalitate, 1-1 cu Valencia, după un meci în care a condus cu 1-0 printr-un autogol, dar a şi rămas în zece după eliminarea lui Elustondo din minutul 17. În clasament, Sociedad este pe locul 6, cu 23 de puncte.