Anul XX Nr. 6734
12.2° Constanța Duminică, 19 Mai 2024 Anul XX Nr. 6734

Liverpool a spulberat pe Tottenham cu 4-2

Virgil STOIAN 7 mai 2024 | 00:00 452

Tottenham Hotspur a suferit al patrulea eșec la rând în Premier League. Echipa unde evoluează și Radu Drăgușin a pierdut pe terenul lui Liverpool, scor 4-2, în etapa cu numărul 36.

Liverpool - Tottenham 4-2

Formația antrenată de Jurgen Klopp a deschis scorul în minutul 16 prin Mohamed Salah, iar Robertson a stabilit scorul pauzei în minutul 45.

În a doua repriză, Gakpo (min 50) a triplat avantajul lui Liverpool, iar Harvey Elliott a rezolvat partida (min 59), reușind să puncteze din pasa lui Salah.

Richarlison a redus din diferență în minutul 72, iar scorul final a fost stabilit de Son (min 77).

Radu Drăgușin a fost și de această dată rezervă neutilizată la Tottenham.