Anul XX Nr. 6719
11.4° Constanța Sâmbătă, 4 Mai 2024 Anul XX Nr. 6719

Liverpool - Burnley: 4-2

Replica API 11 martie 2019 | 00:46 345

Liverpool s-a impus cu 4-2 în disputa cu Burnley, din etapa a 30-a a Premier League şi a egalat un record vechi de 31 de ani.

Până la pauză, Firmino şi Mane au întors rezultatul, brazilianul ajungând apoi, după ce a semnat dubla în minutul 67, la o performanţă notabilă: a contribuit, prin gol sau assist, la 100 de reuşite pentru Liverpool.

Finalul nu a fost scutit de emoţii pentru gazde, după ce Gudmundsson a redus din handicap, în minutul 90+1. Mane a semnat şi el dubla în 90+3 şi a adus liniştea pe Anfield.

sursa: Digisport.ro