Anul XX Nr. 6725
17.4° Constanța Vineri, 10 Mai 2024 Anul XX Nr. 6725

Liverpool, încă un pas greșit în lupta pentru titlu în Premier League

Virgil STOIAN 28 aprilie 2024 | 00:00 367

​Liverpool a făcut un nou pas greșit în Premier League și a remizat pe terenul celor de la West Ham United, scor 2-2, în primul meci al etapei cu numărul 35.

Liverpool, inca un pas gresit in lupta pentru titlu in Premier League

West Ham United - FC Liverpool 2-2

Prima repriză a fost una controlată în totalitate de oaspeți, însă la pauză, gazdele au condus cu 1-0.

La câteva minute după ce Luis Diaz a lovit bara, Jarrod Bowen a punctat pentru 1-0, din centrarea lui Kudus (min 43).

Imediat după pauză, Liverpool a întors rezultatul. Mai întâi Andrew Robertson a restabilit egalitatea (min 48) cu un șut la colțul scurt, ca mai apoi, Soucek să marcheze în proprie poartă la un șut trimis de Gakpo (min 65).

În minutul 77, gazdele au revenit în meci și au egalat prin Antonio, care l-a învins pe Alisson cu o lovitură de cap plasată perfect.