Anul XX Nr. 6718
18.4° Constanța Vineri, 3 Mai 2024 Anul XX Nr. 6718

Man United - Man City în semifinalele Cupei Ligii Angliei!

Replica API 25 decembrie 2020 | 10:00 1686

Manchester United a învins-o cu 2-0 pe Everton în sferturile de finală ale Cupei Ligii Angliei grație golurilor marcate de Cavani și Martial pe finalul partidei.

UPDATE / Programul meciurilor din semifinale:

Manchester United - Manchester City

Tottenham - Brentford

Prima repriză s-a încheiat fără gol pe Goodison Park, însă diavolii roșii au fost mult mai activi în jumătatea adversă de teren. Dacă trupa lui Ancelotii a avut 4 ocazii de gol în prima parte a meciului, echipa antrenată de Solskjaer a avut nu mai puțin de 10 oportunități de a deschide scorul în sferturile de finală ale Cupei Ligii Angliei.

Repriza a doua s-a desfășurat la fel și părea destul de clar că vom intra în prelungiri, însă Edinson Cavani a înscris un gol frumos în minutul 88 dintr-un șut trimis în forță, bine plasat. Mai apoi, Martial a majorat avantajul diavolilor roșii în minutul 90-6. Manchester United s-a calificat astfel în semifinalele Cupei Ligii Angliei, alături de Tottenham, Manchester City și Brentford.

CUPA LIGII ANGLIEI, EVERTON – MANCHESTER UNITED 0-1 | ECHIPELE DE START

Everton: Olsen; Coleman, Godfrey, Keane, Mina; Douroure, Gomes, Sigurdsson; Iwobi, Richarlison, Calvert-Lewin. Rezerve: Pickford, Kenny, Holgate, Tosun, Bernard, Gordon, Davies.

Manchester United: Henderson; Tuanzebe, Bailly, Maguire, Telles; Matic, Pogba, van de Beek, Fernandes; Greenwood, Cavani. Rezerve: Grant, Fosu-Mensah, Shaw, Fred, Lingard, Martial, Rashford.

Stadion: Goodison Park

Arbitru: A. Madley, scrie eurosport.ro.