Anul XX Nr. 6718
14.2° Constanța Vineri, 3 Mai 2024 Anul XX Nr. 6718

Marseille s-a calificat în sferturile Cupei Franţei

Replica API 31 ianuarie 2022 | 22:34 545

Olympique Marseille s-a calificat sâmbătă în sferturile de finală ale Cupei Franţei, după ce a eliminat cu 5-4 la lovituri de departajare formaţia Montpellier, transmite AFP.

După 90 de minute, scorul a fost 1-1 pe Stade de Velodrome. Gazdele au deschis scorul prin polonezul Arkadiusz Milik (74), iar Montpellier a egalat prin Beni Makouana (80). La lovituri de departajare, Marseille s-a impus cu 5-4, conform Agerpres.

Versaille, o echipă din liga a patra, a o surpriză în optimile de finală, după ce a eliminat Toulouse, liderul din Ligue 2, graţie victoriei în deplasare cu scorul de 1-0 prin golul lui Djoco (79).

SC Bastia, din liga secundă, s-a calificat de asemenea în sferturi, după ce a învins în deplasare pe Reims cu 5-3, la lovituri de departajare. După 90 minute, scorul a fost egal, 1-1.

Într-un alt joc, SC Amiens a învins Nancy cu 2-0.

Vineri, FC Nnates a eliminat formaţia Stade Brest cu 2-0.