17.5° Constanța Dum., 28 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6713
17.5° Constanța Duminică, 28 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6713

Newcastle a remizat cu Manchester City, scor 3-3, în Premier League. Gazdele au condus cu 3-1

Replica API 22 august 2022 | 00:00 595

Echipele Newcastle şi Manchester City au terminat la egalitate duminică, scor 3-3, penultimul meci al etapei a treia din Premier League. Newcastle a condus cu 3-1, dar a fost egalată în patru minute, conform news.ro.

Manchester City a deschis scorul pe St. James Park prin Gundogan, în minutul 5. A urmat un forcing al gazdelor care au reuşit să înscrie de trei ori. Miguel Almiron a egalat în minutul 28, Callum Wilson a adus pe Newcastle în avantaj (min. 39), iar Trippier a marcat şi el în minutul 54. Manchester City a revenit pe tabelă în numai patru minute. Haaland (60) şi Bernardo Silva (64) au egalat

Manchester City ocupă locul secund în clasamentul Premier League, cu 7 puncte.