Noul fenomen care distruge România: țara noastră e paradisul traficanților de droguri
Noul fenomen care distruge România: țara noastră e paradisul traficanților de droguri
Facebook Twitter Whatsapp Linkedin Pinteresthttps://www.replicaonline.ro/noul-fenomen-care-distruge-romania-tara-noastra-e-paradisul-traficantilor-de-droguri-542743
Peste 1.000 de persoane au fost arestate pentru trafic de droguri în România, în primele 11 luni ale anului trecut. Multe dintre acestea formau grupuri infracționale organizate; 55 de astfel de grupări au fost destructurate, relatează stiripesurse.ro.
Ca urmare a activităților desfășurate de polițiști specializați, au fost indisponibilizate aproape o jumătate de milion de comprimate de substanțe interzise și peste o tonă de droguri de risc și de mare risc.
Au fost descoperite aproape 100 de culturi ilegale cu mii de plante, mai transmite Inspectoratul General al Poliției Române.
Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
Ti-a placut articolul?
Facebook Twitter Whatsapp Linkedin PinterestCOMENTARII
IMPORTANT Va rugam sa nu folositi injurii si cuvinte obscene
este o problema. cred ca daca cei platiti ptr asta, nu ar mai visa la grupuri organizate-care actioneaza ani de zile, stele mari pe umar, situatia ar fi alta.
Traficul de droguri nu ar exista dacă nu ar fi implicate direct anumite instituții ale statelor , este o mafie instituționalizată transfrontalieră , altfel , poliția i-ar depista în secunda doi pe toți traficanții dacă aceștia nu ar avea protecție .
sa vedeti dupa aderarea la schbengen trafic de droguri
Sa se modifice legislația!
Traficanți , consumatori- pușcărie pe viața. Sa vedeți cum se cumintesc.