Anul XX Nr. 6736
14.6° Constanța Marți, 21 Mai 2024 Anul XX Nr. 6736

Pas greșit pentru campioana Napoli – Inter învinge și este lider detașat – Rezultatele etapei

Virgil STOIAN 26 septembrie 2023 | 00:00 665

Inter Milano a reușit cea de-a cincea victorie consecutivă, 1-0 pe terenul lui Empoli, în timp ce Napoli a remizat cu Bologna, în runda cu numărul 5 din Serie A.

Pas gresit pentru campioana Napoli – Inter invinge si este lider detasat – Rezultatele etapei

Empoli – Inter 0-1/ Bologna – Napoli 0-0, în etapa a cincea din Serie A

Campioana Napoli are un început mai greu de campionat decât se aștepta. Echipa antrenată de Rudi Garcia a ajuns la al treilea meci fără victorie.

În partida din deplasarea de la Bologna, Napoli a ratat mai multe ocazii de a deschide scorul.

În minutul 72, golgheterul Victor Osimhen a irosit și o lovitură de la 11 metri.

În schimb Inter Milano merge ceas, după a cincea victorie consecutivă în startul de sezon.

Cu Răzvan Marin titular, Empoli a rezistat până în minutul 51, când Federico Dimarco a înscris singurul gol al partidei.