13.7° Constanța Joi, 28 Mar. 2024
Anul XX Nr. 6682
13.7° Constanța Joi, 28 Martie 2024 Anul XX Nr. 6682

Prima ieșire în evidență: Mihăilă, evoluție bună pentru Parma în remiza cu Udinese

Replica API 22 februarie 2021 | 23:45 1008

Valentin Mihăilă a fost titular la Parma, formație pentru care a obținut o lovitură de la 11 metri. Deși a condus cu 2-0, echipa gazdă a bifat doar o remiză, scor 2-2, contra celor de la Udinese. Duelul a făcut parte din runda cu numărul XXIII din Serie A.

Parma a condus cu 2-0, după golurile marcate de Cornelius ‘2 şi Kucka ’32 (din penaltiul obținut de Mihăilă). Pentru Udinese au înscris Okaka ’64 şi Nuytinck ’80.

De știut:

Mihăilă a fost titular, a primit o lovitură de la 11 metri și a fost schimbat în minutul 79.

Dennis Man a fost rezervă și a fost introdus pe teren în minutul 66. De asemenea, în minutul 83 el a primit un cartonaș galben.

După 23 de etape, Parma se află într-o situație foarte dificilă: se găsește pe locul 19 (penultimul), cu doar 14 puncte, potrivit hotnews.ro