Anul XX Nr. 6714
12.7° Constanța Luni, 29 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6714

Real Madrid e aproape de semifinalele Cupei Spaniei

Replica API 25 ianuarie 2019 | 00:00 263

Real Madrid s-a impus pe teren propriu, cu 4-2, în manșa tur a sferturilor de finală ale Cupei Regelui, în fața lui Girona. Victoria nu a fost una fără emoții, dacă ținem cont că a fost obținută în ultimul sfert de oră al partidei.

Oaspeții au deschis scorul încă din minutul 8, dar Lucas a egalat 10 minute mai târziu. Sergio Ramos și-a început spectacolul înainte de pauză, atunci când a transformat un penalty, printr-o ”panenka”.

Girona a primit la rândul ei o lovitură de la 11 metri, transformată de Granell, și lucrurile păreau că se complică pentru ”galactici”. Ramos a ieșit din nou la rampă și a reușit dubla cu o perfectă lovitură de cap. Scorul final, 4-2, a fost stabilit de Karim Benzema.

Madrilenii sunt aproape de semifinalele competiției, înainte de meciul retur, ce va avea loc joia viitoare, pe terenul celor de la Girona.

sursa: Digisport.ro