Anul XX Nr. 6713
13.4° Constanța Duminică, 28 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6713

Remiză între Astra Giurgiu și FC Viitorul, scor 1-1

Replica API 1 februarie 2021 | 00:00 981

Astra Giurgiu a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul disputat, duminică, pe teren propriu, cu FC Viitorul, în etapa a 20-a din Liga 1.

Au marcat: Wuthrich '61 / G. Ganea '10.

0-1, min. 10: Măţan a şutat din vole, de la 17 de metri, balonul a lovit bara laterală şi a revenit la Ganea, care a înscris în poarta goală;

1-1, min. 65: Montini a şutat din interiorul careului mare, Căbuz a respins balonul în faţă, iar Wuthrich a marcat în poarta goală.

- În minutul 31, arbitrul Ovidiu Haţegan a avut nevoie de îngrijiri medicale la gamba stângă. Meciul a fost întrerupt circa două minute, apoi centralul a continuat partida, informează News.ro.

În urma acestui rezultat, FC Viitorul se menţine pe locul 8, cu 25 de puncte. Astra ocupă locul 13, cu 19 puncte.

Au evoluat următoarele echipe:

Astra: Mihai Popa - Graovac, V. Găman (Jovanovic '86), Boe Kane - Merloi (Montini '46), Canadija, Wuthrich (Stahl '67), Crepulja, David Bruno - V. Gheorghe, Budescu. Antrenor Eugen Neagoe.

Viitorul: Căbuz - Dussaut (R. Benzar '46), Artean, Dobrosavlevici, Boboc - Babunski (C. Matei '54), Gaztanaga, Ciobanu - Grădinaru (Ely Fernandes '54), G. Ganea (Sabala '75), Măţan (Pitu '85). Antrenor Mircea Rednic.

Cartonaşe galbene: Canadija '28, Budescu '45+3, Boe Kane '78, Graovac '82 / Dussaut '22, Babunski '50, Artean '64.​