Anul XX Nr. 6712
16.4° Constanța Sâmbătă, 27 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6712

Superliga: FC Hermannstadt – FCSB 0-1, într-un meci din etapa a 22-a

Virgil STOIAN 24 ianuarie 2023 | 00:00 424

Echipa bucureşteană FCSB a învins duminică, în deplasare, formaţia sibiană FC Hermannstadt, scor 1-0, într-un meci din etapa a 22-a a Superligii, informează News.ro.

Superliga: FC Hermannstadt – FCSB 0-1, intr-un meci din etapa a 22-a

Într-un meci care a început pe o ceaţă foarte deasă, Petrişor Petrescu a trimis balonul în bară, în minutul 53, însă cei care au marcat au fost oaspeţii, prin Bilel Omrani. Acesta a înscris în minutul 75, din pasa lui Florinel Coman, aducând victoria bucureştenilor.

La FCSB a debutat în meci oficial şi Deian Sorescu. FCSB se află pe poziţia a patra în clasament, cu 39 de puncte, la numai două puncte de podium.

HERMANNSTADT: Letica - Butean, Bejan, C. Ene, Opruţ - S. Balaure (Bărbuţ 65), Biceanu (Răuţă 76), Sota Mino (babic 83), Oroian (C. Popescu 76) – Buhăcianu (P. Petrescu 46), D. Paraschiv. ANTRENOR: Marius Măldărăşanu

FCSB: Târnovanu – Sorescu (Creţu 46), Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru, Şut, Edjouma (Fl. Coman 58) – Miculescu (Omrani 68), Compagno (Cordea 46), Oct. Popescu (Oaidă 79). ANTRENOR: Mihai Pintilii

Cartonaşe galbene: D. Paraschiv 90+4 / Şut 60, Radunovic 73

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru - George Neacşu, Imre-Laszlo Bucsi – Ionuţ Coza

Arbitri VAR: George Găman - Alexandru Cerei

Observator: Augustus Constantin