Anul XX Nr. 6718
16.9° Constanța Vineri, 3 Mai 2024 Anul XX Nr. 6718

Tottenham, distrusă în deplasarea de la Fulham - Nota primită de Radu Drăgușin

Virgil STOIAN 17 martie 2024 | 00:00 365

Tottenham Hotspur a suferit un eșec usturător în Premier League, fiind învinsă cu scorul de 3-0 de Fulham, în etapa cu numărul 29. A fost primul meci ca titular al lui Radu Drăgușin la noua sa echipă.

Tottenham, distrusa in deplasarea de la Fulham - Nota primita de Radu Dragusin

Fulham - Tottenham Hotspur 3-0

Radu Drăgușin a fost titular în premieră la Tottenham Hotspur, însă internaționalul român nu i-a purtat noroc noii sale echipe.

Tottenham a pierdut categoric în deplasarea de pe Craven Cottage, la capătul unui meci modest făcut de băieții lui Ange Postecoglou.

Gazdele au deschis scorul în minutul 42 al partidei prin Rodrigo Muniz, iar imediat după pauză, Lukic (min 49) a majorat avantajul lui Fulham.

Ofensiva celor de la Fulham a continuat să funcționeze excelent, iar același Rodrigo Muniz a punctat pentru 3-0, în minutul 61.

Scorul putea căpăta proporții, asta după ce reușita lui Palhinha a fost anulată pentru ofsaid.

Drăgușin a fost integralist, iar cei de la Sofa Score au notat evoluția acestuia cu 6.8.