Anul XX Nr. 6717
12.5° Constanța Joi, 2 Mai 2024 Anul XX Nr. 6717

Trupa lui Zidane, OUT din Cupa Spaniei după un meci nebun

Replica API 7 februarie 2020 | 00:00 407

Real Madrid a fost eliminată de Real Sociedad în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, scor 4-3.

Norvegianul Odegaard a deschis scorul împortiva formației cu care se află sub contract. Mijlocașul a profitat de de o dublă greșeală a lui Areola. Inițial, portarul madrilenilor a respins în fața un șut de la 20 de metri, apoi a scăpat printre picioare șutul lui Odegaard. Atacantul suedez Alexander Isak (20 de ani) a ieșit apoi la rampă. Primul lui gol a venit în minutul 54, cu un voleu acrobatic din preajma punctului cu var. Reușita de 3-0 a fost cel puțin la fel de spectaculoasă. O preluare elegantă a potrivit ideal mingea pentru un șut în vinclu, la colțul scurt. Echipa lui Zidane a înscris prin Marcelo (59), Rodrygo (81) și Nacho (90+3), dar nu a mai avut forța să întoarcă rezultatul. În finalul partidei, Gorosabel, de la Sociedad a văzut al doilea cartonaș galben și, automat pe cel roșu (90+5) relatează gsp.ro .