Anul XX Nr. 6719
12.6° Constanța Sâmbătă, 4 Mai 2024 Anul XX Nr. 6719

Victorie frumoasă pentru CFR Cluj, cu Slavia Praga, în Europa Conference League

Virgil STOIAN 14 octombrie 2022 | 00:00 331

Echipa CFR Cluj a câştigat joi meciul de pe teren propriu cu formaţia cehă Slavia Praga, scor 2-0, şi este lider în grupa G a Conference League, după patru meciuri disputate. Meciul a fost întrerupt timp de 15 minute după ce un spectator a suferit un stop cardio-respirator.

În minutul 11 Muhar a fost faultat în careu, arbitrul Godinho a dictat penalti, iar Deac a deschis scorul pentru CFR Cluj, notează news.ro.

În minutul 25, meciul a fost întrerupt după ce un spectator în vârstă de aproximativ 60 de ani a intrat în stop cardio-respirator. Bărbatul a fost resuscitat şi transportat la spital. Yuti a închis tabela, cu o lovitură de cap, în minutul 84, şi CFR Cluj conduce în grupa G, cu 7 puncte din patru meciuri.

CFR CLUJ: Scuffet - Manea, Yuri, Kolinger, Camora – Deac (Cvek 46), Boateng (Hoban 89), Muhar, Roger (Petrila 89) – Yeboah (Malele 78), Janga (Braun 65). ANTRENOR: Dan Petrescu

SLAVIA PRAGA: Kolar - Dorley, Kacharaba (Ewerton 70), Ousou, Jurasek – Traore (Masopust 70), Tiehi (Kricfalusi 86) – Yira Sor (Lingr 59), Usor (Jurasek 86), Olayinka – Tecl. ANTRENOR: Jindřich Trpišovský

Cartonaşe galbene: Boateng 13, Yeboah 73, Cvek 83 / Olayinka 10, Jurasek 45, Traore 66, Dorley 76, Masopust 90, Ousou 90+1

Arbitru: Luis Godinho – Rui Teixeira, Pedro Almeida – Miguel Nogueira (toţi din Portugalia)