13° Constanța Joi, 2 Mai 2024
Anul XX Nr. 6717
13° Constanța Joi, 2 Mai 2024 Anul XX Nr. 6717

Voluntari - Hermannstadt 1-1: Sibienii, egalați în minutul 90, prin Pașcanu, aflat la primul gol în Liga 1

Replica API 10 martie 2020 | 00:00 747

Hermannstadt a început în forță meciul de la Voluntari, dar Cojocaru a reținut greu șutul lui Romario Pires. Yazalde n-a avut nici el noroc, pentru că Pașcanu a respins de pe linia porții.

Același Yazalde a mai ratat o șansă până la pauză. În repriza secundă, Voluntariul a atacat mai mult, iar Belu a fost blocat de Figueiredo. La cealaltă poartă, Cojocaru a intervenit la șutul lui Jo.

Eric nu a avut noroc, iar Bălan s-a făcut de râs, după ce nu a nimerit mingea din careul mic. Hermannstadt a deschis scorul în minutul 59, când căpitanul Viera a pus capul după cornerul executat de Jo.

Ilfovenii au avut cea mai mare ocazie în minutul 71, când Figueiredo a respins cu un reflex incredibil și și-a salvat echipa de autogol după ce mingea l-a lovit pe Dâlbea. În cele din urmă, gazdele au egalat în minutul 90, prin Pașcanu, cu o scăriță superbă, iar Voluntari - Hermannstadt s-a terminat 1-1, potrivit digisport.ro.