Anul XX Nr. 6713
15.7° Constanța Duminică, 28 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6713

Wolves s-a impus fără emoții pe terenul lui West Ham, prin golurile lui Raul Jimenez și Pedro Neto

Replica API 22 iunie 2020 | 00:16 1279

Premier League | West Ham - Wolves 0-2. "Lupii" s-au impus fără emoții pe terenul formației londoneze, grație golurilor înscrise de Raul Jimenez și Pedro Neto.

Aflată în cursa pentru un loc de UEFA Champions League, Wolves a reușit un meci foarte bun, în care starurile Adama Traore, Pedro Neto și Raul Jimenez au strălucit din nou. După o primă repriză fără goluri, jucătorii lui Wolves au ieșit mult mai concentrați de la vestiare. Nuno Espirito Santo i-a introdus în teren pe Adama Troare și Pedro Neto la jumătatea reprizei secunde, iar cei doi n-au dezamăgit.

Traore i-a centrat ideal lui Raul Jimenez, în minutul 73, iar mexicanul a înscris cu o lovitură de cap.

11 minute mai târziu, Pedro Neto a risipit orice urmă de îndoială în legătură cu câștigătoarea meciului. Portughezul a prins un voleu superb din interiorul careului, finalizând la colțul lung centrarea lui Doherty.

Premier League | West Ham - Wolves 0-2

S-a încheiat 2-0 pentru "lupi", care o egalează la puncte pe Manchester United, formația aflată pe locul 5 în Premier League. De cealaltă parte, West Ham rămâne pe locul 17, primul care asigură salvarea de la retrogradare, potrivit eurosport.ro.